. . .

Motion detection

یکی از قابلیتهای رایج دوربین های مداربسته، حسگر حرکتی (motion detection) است. بسته به مدل دستگاه و تنظیماتی که به آن میدهیم، هرگاه حرکتی در تصویر مشاهده شود آلارم به صدا در می آید و یا رزلوشن دستگاه بالا میرودتا جزییات به طور کامل ثبت شود. بالارفتن رزلوشن دوربین الاالخصوص در دستگاههایی امکان پذیر است که فناوری SmartStream را داشته باشند. از جمله دوربین هایی که فناوری SmartStream را دارند می توان به  دوربین هایی مانند VIVOTEK FD8182-F2 ،  FD8182-T و VIVOTEK FD8181 اشاره کرد.

 

الگوریتم پایه این حسگر حرکتی به این شکل است که دوربین تصویر را در هرلحظه با یک تصویر مرجع مقایسه می کند و اگر تعداد پیکسل ها تغییر زیادی کند نتیجه را مثبت نشان میدهد یعنی در تصویر حرکتی اتفاق افتاده است.

در نسل های قبلی دوربین های مداربسته این قابلیت درصد خطای بالایی داشت و دربسیاری ز موارد آلارم به اشتباه به صدا در می آمد.

 

 

 امادر نسل جدید دوربین های مداربسته با پیچیده تر شدن الگوریتم حسگرهای حرکتی ، نویز تصادفی پایین آمده و درصد خطا بسیار کمتر شده است. 

توپولوژی های شبکه

توپولوژی شبکه ساختار و ترتیب قرار گفتن اجزای مختلف (لینک، گره و...) در یک شبکه کامپیوتری است. انواع توپولوژی های شبکه از این قرار است:

 • ring
 • bus
 • star
 • mesh

 

 

Ring

در شبکه رینگ هر دستگاه (لپ تاپ، موبایل و...) به دو دستگاه دیگر وصل است. پیام همیشه در یک جهت (ساعتگرد یا خلاف عقربه های ساعت) در یک حلقه حرکت می کند. سرعت انتقال پیام در آن 18Mb است. از معایب آن این است که اشکال در یک کابل یا یکی از دستگاهها باعث قطعی شبکه می شود.

 

 

 

 

 

 

BUS

در این شبکه، گره ها مستقیما به یک کابل مشترک اصلی که Bus نامیده می شود، وصل هستند. در دو طرف کابل اصلی terminator وجود دارد. سرعت انتقال پیام در آن 18Mb است.  این ساختار برای شبکه های بسیار کوچک مناسب است و نصب آسانی دارد اما از معایب آن این است که اگر شبکه قطع شود تشخیص علت قطعی آن دشوار است، برای شبکه های بزرگ مناسب نیست، اگر کابل اصلی قطع شود شبکه قطع میشود و احتمال تصادم در آن وجود دارد. از آنجا که تمام کاربرها می توانند داده های ارسالی را دریافت می کنند، امنیت این نوع شبکه پایین است.

 

 

 

 

 

STAR

در این نوع شبکه یک hub در مرکز شبکه قرار دارد که مسئول انتقال پیام است. این شبکه شامل یک گره مرکزی  (hub) است که تمام گره ها به آن وصل می شوند. سرعت انتقال پیام در این شبکه نسبت به شبکه های قبلی بسیار بالاتر ( 100Mb) است. از معایب آن این است که در صورتی که hub از کار بیافتد شبکه قطع می شود. هزینه بالای نصب این شبکه نیز از دیگر معایب آن است.

 

 

 

Mesh

یکی از توپولوژی های شبکه، شبکه mesh است که در آن تمام گره ها در انتقال داده ها در شبکه همکاری می کنند. بر خلاف شبکه star که برای انتقال پیام به یک router نیاز بود، در این نوع شبکه هر گره به صورت مستقیم پیام را انتقال میدهد. از مزایای این شبکه این است که اگر یکی از گره ها از کار بیافتد شبکه قطع نمی شود و ارتباط از طریق دیگر گرهها انجام میشود. سرعت این شبکه 100Mb است و تصادم در آن وجود ندارد. در گذشته این شبکه کابلی بود و هزینه بسیار بالایی داشت و قابل اجرا نبود اما امروزه مدل mesh در سوییچ پیاده شده است. دستگاهها به یک سوییچ وصل می شوند و در داخل سوییچ هر دستگاه به بقیه دستگاههای دیگر وصل می شود.

 

 

 

از برترین برندهای سویچ شبکه در دنیا می توان به برند سیسکو  اشاره کرد که در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می شود:

WSC2960×24PS-L

WSC2960+24PC-L

روش دادن  IP به کامپیوتر

برای دادن آی پی به کامپیوتر به این ترتیب عمل می کنیم

 1.        Control Panel Network and Sharing Center Change adapter setting

روی Ethernet  2بار کلیک می کنیم 

روی Properties کلیک می کنیم.

دوبار رویinternet Protocol Version 4 کلیک می کنیم.

Use the following IP address را انتخاب می کنیم سپس در کادرها IP address، Subnet mask و gateway را وارد می کنیم و ok می کنیم.

 

برای چک کردن IP سیستم می توانیم از این راه عمل کنیم:

 

Command Prompt  را در کامپیوتر سرچ و باز می کنیم. دستور ipconfig را در آن تایپ و enter می زنیم. IP در آن نمایش داده می شود. 

 

دادن IP به کامپیوتر یکی از مراحل اولیه ایجاد شبکه است که در بالا توضیح داده شد، برای اطلاعات بیشتر در زمینه شبکه می توانید به وب سایت http://almaseasia.com/   مراجعه و یا جهت مشاوره رایگان با شماره تلفن های زیر تماس یگیرید.

88105278

88709814

88709813

 

طریقه قفل گذاری در تلگرام با آموزش تصویری
امکان دیگری که تلگرام برای کاربران خود گذاشته است قفل کردن برنامه تلگرام است.
برای اینکار وارد صفحه تلگرام خود شوید و سپس منوی تنظیمات Setting را انتخاب کنید.

 


حال زیر منوی Privacy and Security را انتخاب کنید.

 


در صفحه باز شده در منوی security زیر منوی Passcode Lock را انتخاب کنید.


در این قسمت روی Passcode Lock بزنید.


حال در صفحه ای که باز می شود شماره رمز خود را وارد نمایید.

تذکر: کلمه رمز شما باید 4 رقمی باشد.


سپس مجددا کلمه رمز خود را وارد کنید.

 


حال قفل تلگرام شما ایجاد می شود.
وقتی قفل ایجاد شود مجدد وارد صفحه اولیه قفل می شوید که در پایین صفحه قسمتی به نام Auto-lock می توانید زمان قفل شدن تلگرام خود بصورت اتوماتیک را هم انتخاب کنید.

 

طریقه جلوگیری از هک شدن تلگرام در 4 گام

 

برنامه تلگرام یک روشی را در اختیار ما گذاشته است به منظور اینکه از ورود بدون اجازه به  دسترسی تلگرام  شخصی افراد جلوگیری شود و کسی نتواند به اصطلاح آن را هک کند.

در ابتدا وارد صفحه تلگرام خود شوید و سپس منوی تنظیمات Setting را انتخاب کنید.

 

حال زیر منوی Privacy and Security را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده در منوی security زیر منوی two-step Verification را انتخاب کنید.

در قدم اول یک شماره رمز خود را وارد کنید.(مثال: Z4)

بخاطر داشته باشید این پسورد که در اینجا ساخته می شود در زمانی که کسی می خواهد وارد تلگرام شما شود (بعد از وارد کردن رمز عبوری که در پیام ارسال می شود) پرسیده می شود.

در قدم دوم رمز را مجدد وارد کنید.(مثال : Z4)

در قدم سوم در اینجا شما می توانید کلمه ای را نوشته که در صورت فراموشی پسورد، آن کلمه بتواند پسوردتان را بخاطرتان بیاورد.(مثال: ماشین مورد نظر)

و درآخرین قدم یک آدرس ایمیل بدهید برای اینکه اگر شما پسوردتان را فراموش کردید و درخواست تغییر پسورد دادید به این آدرس ایمیل یک لینک می فرستد و بعد از واردشدن به آن لینک می توانید پسورد خودتان را بازیابی کنید.

بعد آن یک پیام داده می شود که برای تکمیل مراحل پیامی به ایمیلتان ارسال می شود.

حال پس از تایید این قسمت یک پیام به ایمیل شما از سوی تلگرام خواهد آمد که باید وارد ایمیل خود شوید و هنگامی که لینک ارسالی را تایید کنید این برنامه امنیتی برای شما کار خواهد کرد.


زمانی پیش می آید که بر روی دستگاه میکروتیک خود پسوردی گذاشته اید که فراموش کرده اید برای ریست کردن دستگاه راه های زیر را انجام دهید فقط حتما بخاطر داشته باشید که با انجام مراحل زیر تمام کانفیگ های دستگاه پاک می شود و به کانفینگ دیفالت کارخانه تغییر می کند.
در قدم اول نرم افزار نت این استال( net install) را دانلود و نصب نمایید.(برای دانلود وطریقه نصب این نرم افزار در مقاله تعویض OS در میکروتیک مراجعه نمایید)
سپس نرم افزار را باز کرده و در بر روی گزینه net boot زده و آدرس آی پی آن را در رنج آی پی سیستم خود تنظیم نمایید.


در سمت راست نرم افزار گزینه ای به نام keep old configuration وجود دارد تیک آن را بردارید.


در پشت هر دستگاه یک قسمتی به نام reset وجود دارد ،که با کمک یک شی نوک تیز می توان این دکمه را نگه داشت.حال دکمه ریست آن را تا زمانی نگه دارید و سپس دستگاه موردنظر را توسط کابل شبکه به سیستم خود متصل کنید .تا زمانی که نام دستگاه روی این نرم افزار نمایش داده شود.


وقتی دستگاه روی نرم افزار دیده شد آن را انتخاب کرده و از قسمت browse فرم ویر دانلود شده (در مقاله تعویض OS در میکروتیک توضیح کامل دارد)را پیدا کنید و open زده

و هنگامی که روی قسمت کادر فوق دیده شده برروی قسمت install زده تا فریم ویر آن آپدیت شده و هم ریست شود.شما حتما باید تمام موارد فوق را انجام دهید تا دستگاه ریست شده و پسورد عوض شود.

نکته: شما می توانید همان ورژن فریم ویر را مجدد انتخاب کرده و ریست کنید.

حال دستگاه شما ریست شده است و پسورد آن نیز طبق پیش فرض کارخانه ای برداشته شده است.

 

خبرنامه پیامکی

 1. نام*
  لطفا نام خود را وارد نمایید.
 2. نام خانوادگی*
  لطفا نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
 3. شماره تماس*
  لطفا در این قسمت فقط عدد وارد نمایید.
 4. پست الکترونیک
  پست الکترونیک نامعتبر است.

دسترسی سریع

تلفن :
88105278 - 88709814- 88709813- 88559857 - 88559842 - 88559844 - 88559852

فکس : 88701630

آدرس : تهران - خیابان کریمخان زند - خیابان عضدی (خیابان آبان جنوبی) ساختمان آبان پلاک 40 - طبقه 4 واحد 403

 

فرم تماس